Paikallisuutiset

Haapavesi mukaan maakuntien yhteiseen e-kirjastoon – Valikoima paranee ja on kaikille sama asuinkunnasta riippumatta

E-kirjaston aineistoja voi ladata vaikkapa kännykkään. Tällä hetkellä Kiri-Kimpan verkkoaineisto on suppea uuteen e-kirjastoon siirtymisen vuoksi.
E-kirjaston aineistoja voi ladata vaikkapa kännykkään. Tällä hetkellä Kiri-Kimpan verkkoaineisto on suppea uuteen e-kirjastoon siirtymisen vuoksi. Kuva: Katariina Anttila

Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun alueelle on perustettu yhteinen e-kirjasto, johon myös Haapavesi lähtee mukaan. Todennäköisesti uusi verkkokirjasto saadaan käyttöön helmikuussa.

– Sen myötä e-kirjaston valikoima laajenee meillä selkeästi, ja kaikkien alueen asukkaiden käytössä on sama aineisto. Palvelu

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä